velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Vojenský transport - tank T34


4/2019 JakubD.
Na loňské Vánoce jsem dostal dvojici tanků T34 v měřítku 1:48 od firmy HOBBYBOSS někde z Číny. Na první pohled naprosto ideální do mého vojenského vlaku.
Galerie s obrázky v plném formátu ZDE

Nemohl mi chybět zástupce sovětského tanku, který byl jedním z nejvýznamnějších typů tanků 2. světové války. Nejsem žádný velký znalec vojenské techniky a tak jsem detailům tanku nevěnoval velkou pozornost. Teprve po slepení části obou tanků jsem si všiml, že „normální“ tank T34 přece vypadá nějak jinak. Při hledání na internetu zjistil, že já jsem si jako „normální“ tank pamatoval T34/85, tedy verzi s třímístnou věží vybavenou kanónem ráže 85 mm. Ve stavebnici však byl jeho předchůdce s malou dvoumístnou věží a kanónem 76,2 mm, tedy verze T34/76.


 

 

Verze T34/76 mi vůbec neladila do oka a proto jsem se rozhodl pro její úpravu na modernější verzi. Původní dvoumístnou věž jsem upravil do tvaru velké třímístné věže. Vyměněn byl i kanón, poklopy na věži, doplněny náhradní články pásů na čelo tanku a samozřejmě válcové přídavné palivové nádrže. Jelikož vojenský vlak má přestavovat směsku vojenské techniky jedoucí z opravy na základnu, byl u kanónů ještě doplněn návlek na kanón a mohlo se nakládat. Tanky jsou naloženy na vůz Px od Petra Zralého. První tank je na voze naložen s otočenou věží, druhý klasicky.

 

 

 

JakubD
 


 
27.04.2019 07:41:21
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one