velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

MUVka - Vlastní stavba

Delší dobu jsme teďřešil něco jiného, tak jsem ničím nepřispíval,ale už se situace pomalu obrací,tak posílám něco malého.
Navazuju tímto na svůj příspěvek ustavbě MUVky z předloňska 

Dodatek1/2014 Robin
 

Odlitek MUVky mám rozdělaný už z léta 2012, kvůli jiným povinnostem jsem se dostal k pokračování až teď. K Ježíšku jsem si objednal pojezd od Pletichy a to včetně přívěsného vozíku, na který mi udělal i sběrače proudu. Pojezd jsem zaříznul do odlitku, ale obráceně, než měl podle Pletichy být. Původně byl motor určen do zadní podlahy, já tam ale udělal falešnou skříň nezávislého motoru, která mi pomohla motor zapustit do přední části a tak podlahu v části zadní neruší a nemusím to maskovat nějakým nákladem tam.
 
 
Galerie vč´šech fotek MUV v plném formátu ZDE


Ještě osadit tlumivku (jezdím na ETS trafo). Na LEDky čekám z „čínské“ dodávky a tak hurá na vozík. Konstrukce je celá z plastu, detaily nařezané odlamovacím žiletkovým nožem a nalepeno lepidlem na kity. Lak u mě klasika – štěteček a Humbrol. Spřáhlo je pájené z mosazi napevno spojené mezi. Oba vozy jsem propojil drátky pro lepší napájení, vše protaženo pod spřáhlem, aby to rušilo co nejméně. Náklad na vozík jsem udělal hromádku štěrku, na plastovou základnu montážním lepidlem nalepený modelový štěrk a po zaschnutí natřeno. Složená prkna nařezaná z plastových reliéfových destiček, proloženo odřezky a prolepeno.

 

¨


Ještě zbývá osadit na MUVku světla a udělat nějaký ten hydraulický bagřík, co tam bývá. A zkusit sehnat nějaké obtisky, s tím ale moc zkušenosti nemám.

 

Všechny zdraví bastlíř Robin 


 
6/2012Hoši, pustil jsem se do odlitku MUVky, první fotky posílám. Vše dělám svou obvyklou a dostupnou technikouFoto (c) Robin THXFoto (c) Robin THX


Doplňky z mosazného drátu, barva nanášena štětečkem. Ve fázi výroby z mosazných zbytků je hydraulická ruka a další výbava na plošinu.
Jen pro nekonkurenční srovnání MUVka v podání HP ...


Foto (c) modelovazeleznice.wz.cz THX


09.02.2014 12:06:57
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one