velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Model tramvaje T3 z odlitku


12/2018 Robin K
Zatoužil jsem získat model klasiky - Tramavaje T3...

Galerie fotek v plném formátu ZDE

Sehnat kultovní tramvaj T3 v nulce téměř nejde. Jednu verzi dělá nějaká firma v Rusku,  jsou to modely v měřítku 1:43 a to různé tramvaje, autobusy a trolejbusy, ceny přes 10 tisíc korun. Asi před rokem jsem sehnal kontakt na pana Baču ze Slovenska, který dělá modely a stavebnice lokomotiv menších měřítek a také tramvaj T3 v měřítku 1:48, které už se tomu našemu dost blíží.
Cena hotového modelu vycházela v přepočtu z eur asi na 14 tisíc korun, nabízel původně i stavebnici, ale tu už nenabízí.
Naštěstí mi nabídl nějaké přebytky a dal mi se slevou za přibližně 2,5 tisíce korun téměř kompletní kombinovanou stavebnici odlitků a mosazných dílů. To je viditelné z fotky částečně sestavené karoserie. K tomu e-mailem zaslaný precizní návod v pdf a i nějaké díly navíc, které se mi dost hodily, zejména obtisky. Musím říct, že to tedy byla dost a dost piplačka a některé chvilky jsem hořce litoval, že jsem radši neobjednal hotový model. Výsledná kvalita je přiměřená mým podmínkám, dovednosti a trpělivosti. Akorát zaslaný statický pantograf složený nebo rozložený jsem nahradil funkčním od Merkuru.


 

 

 

Chybí ještě dodělat spřáhla a možná dolepit stěrače a rampy se zrcátky, ale to mám trochu obavu, aby to nebylo na úkor celkového dojmu.

 

Zdar, Robin.K

Pozn. Admina:

Nejen podle toho, co je zřejmé z Robinova článku ale i podle toho, co předvádí na svých webových stránkách, zdá se, že pan Bača je velmi schopný profesionál. Posuďte sami:

http://www.jozefbaca.com/en/

 

07.12.2018 21:53:23
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one