velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Admin/KPTrain 11/2014
KPTrain se popasoval s nelehkou úlohou prvolezce při stavbě modelu Bmo.
(Redakční článek založený na přetlumočení postupné komunikace)

Galerie zde

Prvním pocitem ze stavebnice bylo zklamání, zásilka obsahovala jen díly vozové skříně, chyběl podvozek a zejména návod. Po 14 denní anabázi se podařilo stav částečně vylepšit do té míry, že stálo za to se pustit do práce.

Při sestavování se ukázaly mnohé nedostatky. Hlavní slabinou vozu je při jeho velikosti to, že chybí vnitřní výztuhy ze silnějšího materiálu, které by bránily kroucení skříně. Ty bylo nutno doplnit, stejně jako spoustu dalších věcí, které stavebnice neobsahovala. Zásadní problém nastal s podvozkem, takže po sestavení vozu, vůz ležel břichem na kolejích, nárazníky cca o 1cm výš, než by měly být.

Zkrátka, vypadalo to, jakoby šlo o první vyrobený kus, a že nikdy neexistovalo nic jako prototyp – přinejmenším ve velikosti 0.
 

Celkově tedy v porovnání s lepty od Cekula velké zklamání, nejen z provedení, ale i z ceny. Nesporným plusem je ale to, že se do modelu podle takové obrovské předlohy vůbec někdo pustil.
    
Na fotkách je vůz s Bardotou (Cekul), která byla v době dokončování patra byla rovněž ve finále stavby. Patro je skoro hotové, už chybí jen doplňky, potisky a elektro. Podle posledních zpráv KPTrain nezahořkl, nerezignoval na svůj původní záměr, chystá koupit to patro ještě jedno, překousnout ještě jednu stavbu a získat tím  model Posázavského Pacifiku.

Fota k tomuto článku: KPTrain
22.11.2014 09:29:33
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one