velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

477 Papoušek od Kubíka

Je nehynoucí zásluhou OKarla, že inicioval a koordinoval stavbu tohoto modelu. Nicméně bez Kubíkova talentu,fortele a odhodlání by nikdy nevznikl.


Galerie fotek v plném formátu je k vidění ZDE
    

  
 

  

Model vznikal od února měl jsem ho hotovej okolo poliviny května, model je kompletně z mědi, jsou použity ty toto díly ETS:

  • kola
  • dva motory Maibuchi,
  • upravený vnější rozvod,
  • spojka


To je vše, co je použito z továrních dílu - ostatní jsem frézoval vystříhával nebo soustružil.
Celý model je řešen několika celky. Samostatný rám s motory, vnějším rozvodem, koly a běhouny, horní stavba jsou vany, budka, kotel a ochozy, střecha a uši jsou odnímatelné, aby se při manipulaci nepoškodily. Pohon je řešen motory na přední a zadní nápravě. Aby lokomotiva projela i oblouk Lenz, je první a poslední náprava posuvná o jeden milimetr, 3. a 4. jsou posuvné o 1,5mm. S běhouny je to složitější, jsou kyvné na uložení s posunem osy k jedne nápravě aby bylo dostatek prostoru výkyvu a nedrhlo to někde. Přeci jen má Papouch celkový rozvor 30.5cm a to není málo, a to jsem ho o 5mm zkrátil mezi 3 a 4 napravou jinak by Lenzem neprojel. Teď je Papouch dodělanej a čeká na přejímku na nove kolejště, bylo tu veliké zdržení ohledně barvy, ale to se nakonec vyřešilo a dopadlo to podle mě pěkně.


S pozdravem Kubik


 

  

 

(Kubík,říjen 2013)

06.12.2013 07:05:57
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one