velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

MiniPromo Nové nákladní vozy Lenz (test EK 9/07)

Test uveřejněn v magazínu Eisenbahn Kurier www.eisenbahn-kurier.de
Překlad v přípravě. Po velkolepém startu fy. Lenz s novým kolejovým systémem v rozchodu 0, osobními vozy "hrombednami" a strojem V 100 spolkových drah (viz.EK8/2007)
Nyní po stroji V100 následují první nákladní vozy v měřítku 0. Za doporučenou cenu cca 80-100 € obdrží železniční modelář detailní a zároveň robustní modely smíšené konstrukce (rám a kola a vyrobena z kovu, skříň z plastu). Modely vozů váží mezi 250-350 g na model a mají pouze 1.2 mm vysoké okolky (šířka kola 4.75 mm). Dokonce i vnitřní strany kol byly vymodelovány dle předlohy.
 
Modely jsou produkovány s modelovým spřáhlem již známým ze stroje V100, které je v kulise krátkého spřáhla. Spřáhlo je délkově nastavitelné a i fixováno kovovým kolíkem a může být kdykoliv nahrazeno přiloženým spřáhlem modelovým. V ceně jsou také modelové brzdové hadice.
 
Prvním vozem je základní typ Om 12 DB, který je k dispozici ve čtyřech variantách. Boční dveře jsou otevírací a posuvné. Zejména stojí za zmínku precizně prostorově 3D vymodelované tvary profilových nosníků a žeber.
 
Om12
Om 12
Om12 s BP
Om 12 s BP
Om12 s BB
Om 12 a BB
Om12 BB
 
Druhý základní typ vozu je krytý vůz německé Spolkových drah třídy G 10 s výztuhou koncového pole (Endfeldverstärkungen...nevím, nepřeložím). Je k dispozici ve třech verzích (bez brzd, s brzdou a s brzdou a brzdařskou budkou). Velké posuvné dveře jsou plně otevírací.
 
G10
G 10
G10 s BB
G 10 s BB
Nebylo upuštěno ani od detailního provedení vnitřního prostoru interiéru a struktury podlahy vozu, stejně jako vnitřních stran dveří. Je samozřejmostí, že všechny kliky a madla jsou robustní a jsou vyrobeny z ocelového drátu. Tyto dva typy vozů jsou také k dispozici s brzdařskou budkou.
 
Na G 10 byla vybrána zkrácená verze s uzavřenými bořními okny. Dokonce Lenz na voze vymodeloval i kličku v brzdařské budce!
 
G10 s BB
 
Podrobně zpracovaný podvozek vozu je skutečnou pastvou pro oči.
 
 
(c) Všechny snímky: jsk, EK a Lenz
11.01.2010 10:12:32
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one