velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45
 
Německý Lenz není jen výrobcem zajímavého digitálního příslušenství, ale pro nás je především podnětný svojí edicí modelů a příslušenství v nule.
 
Mít firmu na výrobu vláčků a nemít výstavní kolejiště, to je u firmy Lenz "unmoeglich" a tak na mnoha snímcích z výstav a veletrhů, naleznete záběry z provozu vozidel Lenz, právě na tomto kolejišti.
 
Kolejiště není rozhodně okázalou karikaturou alpských krajinek, ale právě naopak jednoduchou formou prezentuje ideu "nébenbánů" tj. ideu vedlejších tratí třetí epochy, která je velmi přijatelná i pro CZ modeláře a vláčkaře ...
V přípravě! Promo časopisu  012 EXPRESS magazín pro velká měřítka.
Text: WOLFGANG Oellrich, snímky: MANFRED WEIHRAUCH
(omlouvám se za překlad, ale..., ale než se tady bratr soukmenovec Wolfi vymáčkne, tak by nám snad ujely všechny mašinky, tak jsem to trochu ořezal, ten chlap by snad měl radši pěstovat  želvy nebo korespondenčně hrát šachy :O)

Otázka plná klišé: "Modely v velkých měřítek 0, 1 a 2 musí být vybaveny i replikami původních šroubovek! Platí to, ale v každém případě? Když vezmeme v úvahu např. stále velmi robustní Märklin standardní spřáhlo ve velikosti I, s odpovědí na úvodní dotaz budeme již váhat.
Test uveřejněn v magazínu Eisenbahn Kurier www.eisenbahn-kurier.de
Překlad v přípravě. Po velkolepém startu fy. Lenz s novým kolejovým systémem v rozchodu 0, osobními vozy "hrombednami" a strojem V 100 spolkových drah (viz.EK8/2007)
MiniPromo. Stroje třídy KO (f) II byly vyvinuty jako lokomotivy s nízkou hmotností a silou pro lehký posun, stroje se používají od roku 1932 na malých stanicích.
Obrázky (c) Lenz
 
Poštovní a zavazadlové vozy - obrázek

Poštovní a zavazadlové vozy - obrázek

LENZ nákladní vozy otevřené - obrázek

LENZ nákladní vozy otevřené - obrázek

Bude upraveno v souladu s řazením katalogu Lenz
Jak píše pan Lenz na svých stánkách, na četné žádosti příznivců nulky začal u produkčních seriií jednotlivých vozů používat nové číslování.Lenz dieselová lokomotiva DB řady V100 a řady BR 211 - obrázek

Lenz dieselová lokomotiva DB řady V100 a řady BR 211 - obrázek

Himlhergot,  tak tahle loko se mi líbí, základní kámen nabídky Lenz v nulce, cena bohužel nikde neklesá výrazně pod doporučených 570 Euro, ale co pan Lenz za cca 14.250,-Kč nabízí?
Lenz dieselová lokomotiva V36 - obrázek

Lenz dieselová lokomotiva V36 - obrázek

Zprvu byl tento stroj stavěn různými německými výrobci pro Wehrmacht. Tato spolehlivá dieselová lokomotiva byla do 70. let nasazena pro různé úkoly v posunu a v lokální dopravě, v průběhu času  byla nasazena v montážních vlacích a také u mnoha soukromých vleček.

Lenz startset Köf II - obrázek

Lenz startset Köf II - obrázek

Tak, nenápadně, ale je to tady! První relativně dostupný nulkový startset "ze západu" je volně k dostání.
Lenz parní lokomotiva řady BR 64 prototyp - obrázek

Lenz parní lokomotiva řady BR 64 prototyp - obrázek

V přípravě do vydání nového modelu :O)
Rudolfův odkaz na novinky (mimo jiné i nulkové) z letošního veletrhu v Norimberku (2009), mne navedl na malý nápad. Občas si na webu prohlížím "prototypové" obrázky nulkových modelů, které si někdy prohlédnu a někdy uložím. 
Busybeas žije v Anglii, je ženatý má dvě děti a hypotéku (jako kráva) a jeho relaxační hobby je výstavba kolejiště "stará výtopna" v rozměru 0 na bázi sortimentu Lenz....
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one