velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45
Škoda, že se nikdo neozval na mou tramvajovou výzvu. Vypadá to, že tramvaje v nulce nikdo moc nepěstuje. Sett0 alespoň poslal zajímavý odkaz na německou firmu zabývající se městskou kolejovou dopravou v nulce. Článek zařazuji spíš jako zajímavost, protože se jedná o firmu zřetelně spřízněnou s ETS (přinejmenším společným kolejivem).
Firma Dr-Lehnhardt má své kořeny hluboko v 60.letech minulého století, zabývá se tradičně plechovou hračkovou železnicí, nuní její sortient zcela vyplňuji modely městských drah. Modely tramvají (ale i jiných vozidel městských a příměstských drah) jsou zjednodušené asi na úrovni ETS, jsou primárně určeny jako hračky.
Nicméně, jsou velmi roztomilé a mohly by se stát oživením nulkového kolejiště. Mnoho dalších podrobností najdete na jejich webových stránkách
http://www.dr-lehnhardt.de/bahn/index.htm.
Stránky jsou bohužel pouze v němčině, myslím, že nemá asi smysl je tu reprodukovat, věřím, že případní vážní zájemci si s tím poradí.
Modely se objevují v sortimentu mnoha prodejen (kamenných i internetových) po celém Německu a ve Švýcarsku a prodávají se i jako suvenýry v některých muzejích městské dopravy.  Ceny za motorový vůz se pohybují nad 200 EUR, za soupravu motorového a vlečného kolem 300 EUR. 
Pro zajímavost tady uvedu několik obrázků z katalogu (povolení publikace nemám, ale snad to vezmou, jako neplacenou reklamu).
   
 
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one