velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2404"
Pro TENDR máte krásný úpravy kotlových vozů, i ta Vitana která je podle skutečného reálu a je moc pěkná a tak bych se rád zeptal na jednu věc. Docela se mi zamlouvá úprava vozu od Merkuru na vůz Zas použitím podvozků od PZmodel a doplněn nějakou tou drobotinou. A tak se chci zeptat zda se dají ty podvozky rozebrat a použít dvoukolí od Merkuru?
Pro Sion: lze použít :http://www.merkurtoys.cz/vyrobky/podvozek-45-mm
což je též modelový podvozek 26.1. už s merkuráckým dvojkolím
Pro Anonym(asi TENDR): díky, za odpověď.Ten merkurácký podvozek má ale představovat asi typ 26-2 a ten od PZ model je předloha podvozku Y25 který se právě mi líbí pod vůz Zas. Ty dvoukolí od ETS mají menší průměr konce osy než merkurácký, tak mě napadlo ten podvozek od PZ model rozebrat a převrtat díry z ETS na Merkur, právě pokud by to šlo. Dvoukolí merkurácký totiž mám tak jsem je chtěl využít a ty ETSky by mi zůstali. Ty bych použil na další věc.Díky sion
Paní Petro, perfektní, radost se dívat. Těším se na pokračování...
ad/ KPtrain: povedené, samovýroba-3D?/ Připomíná mi to jistý soubor, tady naštěstí v modrém/.
Samovýroba ne, klasický nákup.
kptrain
Všem přeji hodně štěstí, zdraví a hlavně jezdění v tom novém roce 2017 a ať se nám sbírky nulky rozrůstají.Pro TENDR máte krásný úpravy kotlových vozů, i ta Vitana která je podle skutečného reálu a je moc pěkná a tak bych se rád zeptal na jednu věc. Docela se mi zamlouvá úprava vozu od Merkuru na vůz Zas použitím podvozků od PZmodel a doplněn nějakou tou drobotinou. A tak se chci zeptat zda se dají ty podvozky rozebrat a použít dvoukolí od Merkuru? Jinak s p.Křížem nyní již z Tioky mám zkušenosti ale vzhledem k mím právě probíhajícím obchodům a tedy podpoře jejich firmy budu opravdu doufat že se to rozjede a budeme se všichni těšit z nových modelů. Ohledně bývalé Tioky kdy se výroba přesunula do NDR je poslední odkaz, a tedy při brouzdání na netu jsem zaznamenal velké rozšíření nulky na německých stránkách a tak pro inspiraci a případný vzor pro nákupy nulkařů přes Aukro a Ebay a tady podporu ekonomiky posílám pár odkazů:
http://alte-modellbahnen.xobor.de/t6296f27-Neues-aus-Sommerfeld.html
http://alte-modellbahnen.xobor.de/t6523f27-Blecheisenbahnen-aus-CZ-Teil-Jaroslav-Liska.html
http://www.maetrix.net/t1168f68-Unbekannte-Lok-aufgetaucht.html
Taky bych se na ně rád podíval. Tušil jsem, že jsou krátké a že to prostou výměnou podvozků nepůjde. Nechápu proč MERKUR dělá takové polotovary, když s troškou snahy by to mohl být takový parádní vůz.
Merkur totiž staví veškerý sortiment čtyřnápravových vozů na stejném rámu /stejně jako jedna platforma pro dvounápravové/ a je to drahá hračka a špatný model. Marná snaha, vedení to nechápe a chce abychom se přizpůsobili! Merkur už nikdy nebude lepší!!
Ano unifikovanou platformu chápu. Ale stačí udělat lepší základ (v podstatě by stačilo změnit jen rozvor podvozku) a bylo by. Ty vršky všech vozů obecně zase tah ošklivé nejsou, ale ten pojezd to zabíjí.
Já mám upraveny dva vozy ale není to vůbec jednoduché. Vagon není v měřítku a tak se podvozky musí zkrátit protože škrtají o žlaby. Stupačky se musí demontovat a předělat na vnější, protože vnitřní montáž nedovoluje dobré otáčení. Vagon jsem vlastně rozebral celý a dal do správného odstínu RAL 8012. Potisky dodal Radek Kwasnica - Merkurácké jsou špatně. Ale ty trable stojí za to a vagony jsou parádní.
Rád vozy nafotím, ale teď je mám do poloviny listopadu na výstavě PŘÍŠTÍ STANICE - SVATOŇOVICE-ÚPICE v Úpici. Zdraví J. Těmín
TENDR
Mám nezávisle na kolegovi Těmínovi stejně upravený výsypný vůz. Příspěvek jsem poslal administrátorovi a čeká ve frontě na zveřejnění. Jsem rád, že filosofii výroby MERKUR nechápe i někdo jiný. Zdravím TENDR
Pěkné. Napadla mě podobná myšlenka v okamžiku, kdy MERKUR udělal docela pěkný nákladní vůz řady Faccs/Sas, ale dal pod něj ty svoje hnusné podvozky. Podle mě by je šlo prohodit za podvozky PZ MODEL a vznikl by z toho parádní vagón. Nezkoušel to náhodou už někdo?
28.01.2017 11:19:00
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one