velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Na mou výzvu imigranti vítáni se ozval Ing. Milan Kropáček s milou vzpomínkou na minulost nulky u nás, doplněnou hezkými obrázky přestaveb modelů ETS.
 

Galerie obrázků v plném formátu zde
 Dobrý den!
 
Zaujala mě Vaše žádost o příspěvek od imigrantů na Vaše stránky o modelové železnici ETS apod.
 
 
Již jako kluk jsem proháněl v polovině padesátých let vláček, který tvořila doma vyrobená lokomotiva ř. 310 dle plánku p. J.Lišky. Lokomotiva tahala dva červené osobní vagony od Merkuru. 
 
Láska k rozměru 0 vě mně zůstala, i když výroba u nás i NDR zanikla. Velmi jsem proto uvítal rok 1991, kdy pod vedením Ing. G.Tauše vznikla firma ETS. Neváhal jsem a koupil jejich soupravu lokomotivy ř. E 225.0 s nákladními vozy v krásné dřevěné krabici. Kouzlu jejich tinplejtu jsem znovu propadl.
 
Protože jejich výrobky jsou rozebíratelné, napadlo mě udělat si modifikace vagonů, které ve výrobním programu tehdy nebyly. Např. nákladní vůz Vtu s plošinou nebo Np s brzdařskou budkou.
 
Upravené vagony v roce 2002 zaujaly i p. Ing. Tauše, který si je ode mne půjčil a předvedl na veletrhu v Norinberku. Modely se prý setkaly se zájmem. Byla to tehdy cisterna "Prazdroj" a služební vůz K.K.St.B.
 
Jak šel čas, má sbírka utěšeně rostla. V poslední době mě známí přesvědčili, abych zaslal některé své výtvory na Vaše stránky.
  

Na ukázku Vám proto zasílám fotografii upravených zavřených vozů K.K.St.B. řady G (kat.č. 432) a cisternu BMB/ČMD Vacuum Oil Company.

    

Jestli si myslíte, že pro zpestření Vašich stránek je to vhodné téma, rád Vám pošlu i jiné foto. Mám např. sanitní vozy řady Gs K.K.St.B. nebo výsypné vozy řady St ČSD aj. Mám i úpravu motoráku M 120 s přípojnými vozy od Merkuru.

 

S pozdravem  Ing. Milan Kropáček "TENDR"

11.06.2016 10:25:14
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one