velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Jirka Te 10/2017
Pro ty z nás, kteří se baví stavbou vlastních modelů, případně modifikací modelů sériových, přinášíme dobrou zprávu.

Připojuji novou informaci, která potěší všechny nulkaře a hlavně ty, kteří asi před rokem sháněli vodní obtisky pro naší velikost modelů. Firma Tioka Ikaria je vybavena digitální tiskárnou pro tisk všech odstínů v provedení CMYK včetně bílé.  Dokáže proto nabídnout i vodní obtisky ve vysokém rozlišení - 5760x1440 Dpi. Zasílám fotografie mnou předělávaných vozů, které jsem značil novými obtisky od Tioky a jsem nadšen.

Rychlost dodání tisku je úměrná přípravě, kdy nejvíce času zabere vypracování předlohy. Vřele doporučuji, abyste jí vypracovali sami. Podklady pro tisk je možné zpracovat v programu Corel anebo volně stažitelném Inkscape tak, aby se předloha převedla na křivky. U programu Inkscape doporučuji ukládat ve formátu .eps, který se lehce převede do programu Corel. Při kreslení nezapomínejte na rozměry, například pro nulku platí pro nápis ČSD na nákladním voze výška písma 2,8 mm.   

 

Připojuji náhodně vybranou předlohu, kterou jsem si pro vozy připravil a tak jí také vytiskne tiskárna. Na dalších fotografiích jsou již tisky nanesené na modely.

 

Jirka Te

04.11.2017 09:29:31
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one