velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Diodové osvětlení s nezávislým zdrojem

Osvětlení pomocí tří samolepících pásek (dodavatel fa. GES elektronics Plzeň), každý osazený třemi žlutě svítícími LED diodami.
(autor:PK) Také další "obětí" dlouhé zimy se stal klasický vůz od ETS, tentokrát ř.Ci. K osvětlení jsem použil tři samolepící pásky (dodavatel fa. GES elektronics Plzeň), každý osazený třemi žlutě svítícími LED diodami.

Dva krajní pásky jsou nalepeny tak, aby přesahovaly zevnitř vozu a osvětlovaly představky vozu. Vzhledem k tomu, že plošný spoj, na kterém jsou osazeny diody je tenký téměř jako list papíru, stačilo jej na střeše nad představkem zamaskovat barvou, stejně jako boky LED diody.


Uvnitř vozu je na střeše vlepena stříbrná odrazová folie a plošné spoje jsou zamaskovány stříbřenkou, stejně jako přívodní vodiče. Napájení klasickou 9V baterii, přívod napětí na střechu vozu je po vnitřní straně bočnice, vypínač je umístěn zespodu vozu tak, aby při pohledu z boku nebyl vidět. Celý vůz je zasklen PVC folií a mírně barevně doladěn, aby nevypadal příliš "syrově".

Celkem mám podobně upraveny tři vozy. Baterie vystačí na cca 20 hodin provozu, takže ji velmi brzy nahradí akumulátor + konektor pro externí dobíjení. PK
06.03.2013 22:10:45
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one