velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Statistika nuda je...


12/2017 Admin

Podle grafu na základě více méně nepřesných údajů poskytovatele webových stránek bych stav sledovanosti za poslední rok nazval setrvalým s mírně rostoucí tendencí.

Data na webu jsou jen v grafické podobě, takže se nedají dál čistit ani jinak statisticky zpracovat.

 

Poskytovatel webu umožňuje různé další, už ne tak elementární pohledy na statistiku přístupů, ze kterých je možno částečně rozklíčovat “co je vlastně za tím”. Podle toho ty nejvyšší hodnoty je třeba eliminovat, protože jsou způsobeny různými náhodnými kliky, případně přístupem vyhledávacích strojů (doba sledování je do 10s). Takže za rozumný údaj se dá brát max cca 50 až 150 návštěv za den (na to, že je to jen česky, slušné).
 

Velké špičky více méně periodicky se vyskytující s odstupem cca 14 dní nedokážu vysvětlit, bral bych je s rezervou, možná jako chybu metody, s jakou web data sbírá. Se sledovaností stránek souvisí jen stěží, vyskytují se i přes léto, kdy se stránky obnovují nepravidelně a i sledovanost je celkově nižší.

Co se týče sledování jednotlivých rubrik v koláčovém diagramu výše, i odtud se dá odvodit, že jen něco málo přes 50% návštěv nejsou jen náhodné, či strojové přístupy. Popisky s názvy všech rubrik se do obrázku nevešly, ale je to, co segment, to rubrika seřazeny podle sledovanosti po obvodu koláče zprava doleva. Z rubrik jednoznačně vede Úvod, za ním v poslední době je nejnavštěvovanější stránka o dění v Tioka-Ikaria. Pak následují ostatní stránky, v podstatě podle jejich aktuálnosti.

Admin

 

To, odkud jsou zájemci o stránky, se dovídáte online z mapky na stránkách vpravo dole. Vzhledem k tomu, že stránky jsou jen v češtině, korespondence ze světa moc nedostávám (s výjimkou Slovenska, samozřejmě), pokud ano jsou to spíš obecné dotazy. Ani nabídky, že jim případný článek rád přeložím do češtiny, zatím nikdo nevyužil. Zvažoval jsem dát alespoň do úvodu dát krátký text o stránkách s takovou nabídkou v několika jazycích, ale myslím, že v současné době Google Translejtové by to asi nemělo moc smysl...

 

 

 

 

30.12.2017 10:46:39
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one