velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5696"
PS existuje nějaký bazar specializovaný na vláčky velikosti 0 nic jsem na internetu nemohl najít děkuji
O žádném nevím, prodává se nejvíce přes Aukro a Modelbazar. Pak jsou burzy, Menza Praha a občas výměnné setkání v Pragoclubu na Prosek.
Robin.K
děkuji
dobry den nemáte někdo koupím starý přepínač jízdy vpřed a vzad parní mašinky
Vážení kolegové nulkaři, rád bych se s Vámi podělil o zkušenost proč nekupovat BuBi modely od p.Ščupáka
Objednal jsem vůz v nulce od BuBi modelu, vlastně na základě annoce na stránkách webu. Objednané zboží přišlo s cca 21-ti denním zpožděním, když jsem již ani vyřízení objednávky neočekával. Takže systém dodání, někdy až to vyjde výrobci, slíbený termín je jenom marketing.
Vůz vykazoval různé závady, při jeho výrobě byly použity některé technologie, podle mého názoru, naprosto nevhodné pro měřítko nulky, zejména pak v komponentech podvozku.
Podstatná část mého příběhu ale není ve výčtu závad, ty nechci v tomto příspěvku rozebírat, ale v následném průběhu reklamace.
Dne 12.8. jsem zboží u pana Ščupáka reklamoval s tím, ať navrhne řešení reklamace pro zaslaný výčet závad. Od tohoto data jsem se setkal pouze s arogantním jednáním a neustálými sliby na řešení reklamace. Do dnešního dne, 5.10., nebyla reklamace ze strany p.Ščupáka vyřešena a podle dosavadního postupu p. Ščupáka lze předpokládat, že se ani nebude obtěžovat reklamaci vyřešit. Přestože zcela vědomě porušil zákonné předpisy ČR platné pro reklamaci zboží.
Poučení z mé zkušenosti s BuBi modelem je jednoznačné, od této firmy nic nekupovat. Naprosto nesolidní jednání.
Nědky se vyplatí si o firmě z internetu něco ujistit. Člověk se musí stále učit:
http://insolvencni-rejstrik.cz/jakub-scupak_ins-11261-2017/
JZ

a zasílám několik osobních zkušeností s firmou Bubi Model. Jsou jen a jen negativní a firma mi způsobila i nepříjemnosti ve Francii. Já s touto firmou nechci mít nic společného. Uvedu pár příkladů z minulého roku: Na jaře roku 2016 mi osobně pan Ščupák slíbil vypálení dřevěných podlah na výsypné vozy ČSD Sas. V té době jsem vylepšoval dva merkurácké modely. Po mnoha telefonátech, ve kterých mě ujišťoval o odeslání produktu, jsem komunikaci vzdal a do dneška mi nic nevyrobil. V září 2016 mi na email poslal nabídku na nákup stavebnice, přiložil nafocenou nulkovou stavbu skladiště i cenu. Protože se jednalo o stavbu ze stanice Malé Svatoňovice, od které pár kilometrů bydlím, nabídl jsem jí kamarádovi do Francie, abych mu přiblížil můj kraj. Ten souhlasil a tak jsem jí 18. září 2016 pro něj objednal. Tři týdny jsem byl telefonicky opět ujišťován, že zásilku už nese na poštu a dojde, jednou se dokonce v telefonu podivoval, proč balíček ještě nepřišel. Koncem roku jsem mu napsal, že s ním zcela končím a nebudu reagovat na jeho lži a výmluvy a hlavně nebudu odpovídat na desítky dotazů o nulce.

Dodneška kamarád ve Francii nechápe, proč výrobce nechce dodat svůj produkt.
Jirkate
Dobrý den Nulkaři,
Na veletrhu v Německém Lipsku předvedla firma TIOKA - IKARIA novou řadou plošinových vozů. Jako první jsou uvedeny do prodeje šestináprovové vůzy ČSD typu Pxx a Px které jsou nyní skladem.Více na http://www.tioka-ikaria.cz/…/plosinove-vozy/sestinapravovy-…
Reakce na vzdálenost kol. Koukněte na odkazy:
http://www.tioka-ikaria.cz/rubriky/produkty/nahradni-dily/dvojkoli-s-plnymi-koly-s-vysokym
a nebo
http://www.tioka-ikaria.cz/rubriky/produkty/nahradni-dily/dvojkoli-s-plnymi-koly-s-nizkym
vše v souladu s normou NEM 310
K Michalovu článku: myslím, že důvodem je i nedodržení normy dvojkolí a to hlavně ze strany Merkuru. Vnitřní vzdálenost kol, jako parametr B je popsán v normě 310 NEM : http://www.miba.de/morop/nem310_d.pdf a Merkur je až o 2 mm v mínusu.
Tak já se s tím zadrátováním polepším :-)
16.10.2017 18:36:03
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one