velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

4.3.2017 Michal53
Tak jsem zase po čase navštívil ETS, tentokráte motivován nákupem dlouho očekávaného kolejiva.
 

 

Dlužno přiznat, že tříkolejné výhybky Atlas velkého poloměru (nové, nechci riskovat Aukro, navíc  tam panují ceny odpovídající nedostupnosti zboží) nebyly k sehnání ani na osvědčených adresách v USA, a tak mi svými možnostmi ETS vytrhlo trn z paty. Dodací lhůta byla dlouhá, ale poučen vlastní zkušeností jsem s jejich službou nakonec navýsost spokojen.

Ale o kolejivu někdy příště.
V ETS jsem byl tradičně přátelsky přijat a popovídali jsme si o posledním vývoji. ETS se zaměřuje v exportu zejména na anglickou klientelu, takže tentokrát upustili od účasti na tradiční akci v Norimberku, což jim tak trochu uvolnilo ruce a nebyli nuceni uvádět letošní novinky v horečném spěchu, aby stihli veletrh. Proto se letos jejich nové modely budou objevovat postupně během celého roku.
Na trh přichází, kromě zde již diskutovaných semaforů, výsypné vozy KND nyní i ve variantě s budkou (velmi pěkné, opravdu mile překvapily vrátím se k nim). V druhé polovině roku by se měla objevit už dřív v katalogu inzerovaná novinka Pruská P8, která bude k dostání i ve verzi ČSD.  Viděl jsem, pojezd a detaily ochozu, je to paráda, sběratelé modelů ETS se mají na co těšit. Fotky jsme si netroufl publikovat, nebylo by to překvapení. Shlédl jsme i sérii „skoronovinek“, stále narůstající počet variant lokomotivy S100 USATC. Letos by se mělo objevit i několik nových variant pivovarských vozů, které budou dobrým sbírkovým artiklem a jejich nákup nevyluxuje naši kapsu.
Milá atmosféra v ETS přetrvává, je vidět, že se ETS - byť jsou to profesionálové a jejich cílem je zejména obchodní úspěch – podařilo dát dohromady partu nadšených lidí, kteří jsou si vědomi výlučnosti svého díla a práce je opravdu baví.


Krokodýl švýcarských drah je evergreenem, navzdory ne zrovna lidové ceně se vyrobilo a prodalo už přes 400 kusů a jak zelená, tak hnědá varianta stále zůstávají v nabídce.


 
06.03.2017 07:37:30
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one