velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Co je nového v ETS 2018


15.4.2018 Admin
Po roce jsem zase navštívil ETS v jejich sídle v Komořanech. Návštěva v ETS byla návštěvou u dobrých přátel. Milé přijetí, všude bylo zjevné zaujetí pro věc.

 

Na prostorách společnosti se zcela ztratily poslední známky reorganizace po stěhování. Situace společnosti je zjevně stabilizovaná zejména i díky kooperaci s britským výrobcem

Novinkou oproti loňskému jaru je přeměna poloviny skladu v prostor s předváděcím kolejištěm. Kolejiště je provedné s vtipným použitím kovralu v barvě štěrku jako tlumícího podkladu pod kolejemi i s náznaky krajiny bez zbytečných detailů, přesně tak, jak se sluší a patří pro správný tin plate. Radost si pojezdit.

Nezapomnělo se ani na tramvajovou trať.

U mne, jako příznivce tříkoleje, má tohle kolejiště jedničku.

Přišel jsem si koupit pár kolejí na doplnění, ale nakonec jsme neodolal a přikoupil loňskou novinku, malosériový pivák Popovice. S pivními vozy je trochu problém, protože ETS se snaží o modelovou věrnost a tu je možno založit jen na slušných podkladech, kterých je pomálu, takže zatím nejsou na obzoru žádné další přírůstky do pivního bratrstva.

Velmi mne oslovila vloni nová série pár na základě P8, ale vzhledem k tomu, že si lokomotivy teď stavím sám, nákupy hotových lokomotiv neplánuji, takže jsem (zatím) odolal. K tomu modelu se na našich stránkách určitě vrátíme.

Zatímco loňská novinková žeň ETS byla velmi bohatá, letos asi takové posvícení nebude, plánují se další figurky, podvozkové plošinové vozy a kryté nákladní vozy s prodlouženým rozvorem v několika modifikacích. Na přelomu roku ETS přišli s kotlovým vozem s novým potiskem, tentokrát Pardubické rafinerie FANTO.

Kryté vozy novější konstrukce s delším rozvorem už v sortimentu ETS před pár lety byly, ale zase z něj po čase zmizely. ETS přichází letos na trh i s plošinovým čtyřosým vozem v provedení různých železničních správ v několika variantách s klanicemi i bez, s nákladem i bez. Důvodem těchto počinů je možnost využití části tisků vzniklých již před časem. Model plošinového vozu je, na rozdíl od konkurence (na našem trhu je možno pdobný vůz dostat od Tioky i PZ-Modelu), vyroben jako klasický tin plate včetně zjednodušení, která se od tin plate očekávají.

Figurky, s kterými ETS zcela nově přihází, jsou odlity z kovové slitiny a ty současné (výpravčí a strojvedoucí) budou časem doplněny dalšími. Roztomilý je i neotřelý způsob, jakým jsou postavičky uváděny na webu ETS, věřím, že bude úspěšný, lidé mají rádi příběh.

 

 

 

 

 

Galerie v plném formátu ZDE

15.04.2018 11:03:58
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one