velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

RobinK 2/2017
Posílám první fotky z počátku stavby půdního kolejiště. Zkusím postupně popisovat stavbu, vybrané a použité materiály, elektroniku, atd. Snad to někomu poslouží jako inspirace.

Do léta bych chtěl, aby to komplet jezdilo, krajina bude pak už následovat postupně a asi pomaleji. Přikládám také plánek budoucího kolejiště, které jsem vytvořil v programu SCARM, kolejivo ETS.

Galerie ZDE

posílám další díl stavby kolejiště.

3/2018
Apdejt

posílám zase pár fotek… Měl jsem po Novém roce velký nezaviněný skluz, ale statečně ho doháním J.

 

Zhruba dokončená část posuvny a jejího okolí a skrytá smyčka v tunelu do druhé místnosti. Zakrytí kolejiště je z dřevitého kartónu, ten se po zalití štěrku lepidlem kroutí méně než čtvrtka. Stromy většinou od pana Bezuchy (má stánek na zvýšeném patře na burze v Menze), fóliáže částečně také od něj a částečně od Poláka. Stromky jsou menší, než by pro tuhle velikost měly být, ale to je záměrně, nechtěl jsem aby byly moc dominantní, aby lépe působily v prostoru kolejiště a byly i dobře napojené na grafiku v pozadí. Domečky převážně od pana Blažka – resinové modely, zbytek samo domo výroba, jako čerpací stanice, zauhlovací jeřáb, popelové jámy a samozřejmě celá posuvna, u které jsem na poslední chvíli ještě měnil původní hlučnější pohon s mosaznými převody za pohon vykuchaný z nefunkční tiskárny. Postupně pod mým štětečkem reznou také koleje a chybí ještě zapojit lampy a svářeče schované v remíze a napojené na automatický program v počítači - arduino. Postupně doplňovat další doplňky, zatím jsou na místě železniční značky, sudy od pana Šafáře - firma Miniatur (kdo neví - vodní jeřáby jsou také od něho) a složené pražce a rezavé koleje – zbytky z kolejiva ETS.

 

 

 

 

Zdar a sílu, Robin.K

11/2018
Apdejt

Stavba se po letní sezóně teprve dává do pohybu. První foto je z pokračujícího postupného štěrkování. Teď tvořím hlavně tunely, portály mám koupené z Německa přes ebay (je to od firmy Noch), kostra tunelu je z polystyrenu a uvnitř vložené pruhy tvrdého papíru kvůli lepšímu tvarování v zatáčkách s předem nalepenou tmavou grafikou, samozřejmě na zemi štěrk. A dále lepení zdí v připravovaném areálu parní vodárny, závora a vrata vlastní výroba, zeď koupená přes ebay jako polotovar.

Zdraví Robin.K