velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45
Kdo by neznal OKarlíka je to typický jezdič ...
... a protože Okarel nerad píše napíši uvod sám. Na první pohled by se mohlo zdát, že jeho dílko nemá smysl, nicméně na fotkách se objevují stroje od klasických plecháčů po precizní modely od Pm, Spring nebo JKM. Myslím, že obecné a jízdní vlastnosti modelů neprověřil nikdo takovým způsobem v různých klimatických podmínkách ...
 
Ovšem OKarel je nejen typický jezdič, ale i skvělý a neúnavný fotograf. A protože jeho snímky, jež se často ocitají v titulku našeho webu, by bylo škoda jen shlédnout a za týden je smazat a nahradit jinými, utvořil jsem ZDE galerii, ve které se k nim bude možno vracet.
Apdejt 23.7.2016
Tento týden se mi konečně podařilo dostát svému slibu ze zimy a navštívit OKarla v jeho sídle. Stalo se tak v rámci nformálního letního setkání nulkařů behem prosluněného středečního odpoledne.
Musím říct, že Karel se překonává. Natáhl železnici podél plotu po dvou stranách svého rozsáhlého pozemku.Vynikajícím nápadem bylo pozvednout úroveň železnice do výše pasu, takže veškeré činnosti spojené s provozem jsou fyzicky nenáročné a taky je na mašinky daleko lépe vidět. 


 

Trať začíná velkou dvojitou smyčkou, uvnitř níž je ještě jeden kruh. Smyčky vyúsťují jednak na trať rovnoběžnou s plotem jednak na most směřující směrem do zahrady s návratovým obloukem k plotu na velké nádraží umístěné v rohu parcely. 


 

Nádraží se postupně rozvíjí, bude mít i depo s točnou. Za nádražím se trať stáčí oblokem k plotu přilehlé strany pozemku, kde mizí tunelem do klubovny, která je určitě největším hitem. Je umístěna ve zděném zahradním domku a skrývá  v sobě průjezdné nádraží.

 

Železnice je živá, stále se rekonstruuje a vylepšuje, ve chvíli, kdy probíhalo setkání měl Karel reozebranou část tratě "za rohem" kde bylo původně depo s točnou a velká smyčka.
Ostatně přiložené obrázku hovoří za vše.
Foto Michal53
Apdejt 12/2015
Poté co na kolejišti došlo k úpravám za pomoci těžké techniky, rozběhl se zkušební provoz, který nenarušil ani příchod opravdové zimy s přívaly sněhu.

 

Momentkty z provozu dávají tušit, že se u Karla děje cosi velikého. Zatím je sbíráme střípky z celkového obrazu, který se Karel chystá odkrýt oficálním zahájením na jaře. Věřím, že budeme při tom. Obrázky v plném formátu jsou opět k vidění v Galerii.
  
 
 
 
 
Foto OKarel
Apdejt 4/2015
Přidány snímky z poslední doby, doplněna Galerie
 
Velikonoce 2015, vezeme uhlí
   
Německé vozy a české lokomotivy 2015
 
Posázavský Pacifik 2014