velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Jakub Dzurný 4/2015
Jakub pojal své autdořiště jako panel s vláčky přenesený ven, oživený skalničkovou úpravou. Úžasné je zejména, jak rychle dokáže zahladit stopy po velkých změnách.
1.12.2018
Galerie fotek v plném formátu ZDE
posílám několik fotek z letošní sezóny Radovesnické dráhy. Lokomotivní park rozšířila dvojice lokomotiv. První je parní lokomotiva řady 459.0 UNRRA od ETS. Lokomotiva je z výroby upravena pro digitální provoz se zvukem. Zvuk ETS používá od pana Smutka, tedy stejný jako používám u ostatních modelů. Velice mě však zaujal dvojitý reproduktor, který mě okamžitě přiměl k postupné výměně klasických malých reproduktorů u starších modelů.
 

 
Druhou novinkou letošní sezóny je brejlovec. Jedná se o lept Luboše Domalípa, včetně pojezdu. Jako na dřívější zamračené jsem model pořídil v téměř dokončeném stavu, kdy bylo potřeba dodělat digitál, detaily a lak. Jízdní vlastnosti modelu jsou úžasné, stejně tak jako tažná síla lokomotivy.
 
 

Další novinkou jsou dva vozy od TIOKA-IKARIA. Šedý vůz Fall byl docela problematický. Původní vůz měl téměř o 8 mm vyšší pojezd, takže byl hrozně vysoký. Vysoko byly i nárazníky i spřáhlo. Vzhledem ke konstrukci vozu byla nejjednodušší úprava celý spodek vyřezat a postavit nový hlavní rám, který vůz původně vůbec neměl. Nyní je již výška výrazně lepší a i jízdní vlastnosti jsou lepší. Hnědý vůz Wap také není čistokrevný výrobek bez úprav. Vůz vznik křížením skříně od Tioky a podvozků od Petra Zralého.

 Poslední snímky zachycují běžný provoz na naší trati a na tramvajové dráze. Tramvaj byla přetrasována a výrazně prodloužena. Dominantou nové tramvajové tratě je velký most přes železniční trať. Ten však stále není dokončen (snad přes zimu) a proto se mu budeme věnovat příště.