velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

1/2019 Aleš S.

Aleš začal v polovině roku 2018 s budováním zahradního kolejiště.

Fota Aleš
S potěšením konstatuji, že se nám přihlásil další nadšenec pro zahradní železnici. Bojiťskou místní dráhu začal Aleš budovat v polovině loňského roku. Jak víme je to běh na dlouhou trať. Aleš začal ve svěžím tempu, věřím že se časem dočkáme dalších apdejtů.


 
Galerie fotek v plném formát ZDE

S příchodem zimy se my zahradní železničáři ukládáme (až na některé otužilé výjimky) k zimnímu spánku. Ovšem ani někteří z těch méně otužilých si nedají pokoj a koukají, co by kutili v teple domova. A mezi takové patří i Aleš. A protože do zahrady patří něco jednoduchého a odolného, a protože v jednoduchosti je krása, začal s plošinovými vozy.

10.12.2018 Apdejt

 

 
Galerie fotek v plném formát ZDE

Posílám další pokračování ze stavby již druhého prototypu plošiňáku. Když jsem obdržel kontejnery od Tioka-Ikaria, které jsem chtěl také vozit na plošiňáku, muselo dojít ke změně rozměrů modelu – po novém vypálení a ohnutí plechů byla v pořadí prášková lakovna a nakonec montáž podvozků a nárazníků zase od PZmodel. Už to vypadá lépe, postupně byly doplněny plastové doplňky, ale nyní se pracuje již třetím prototypu, kde budou doplněny i nějaké doplňky již z plechu. Až bude třetí model dokončený, zašlu zase nějaké foto.

S pozdravem

Aleš

11/2018 Apdejt


 

Galerie fotek v plném formát ZDE
Posílám něco málo z mé první stavby plošinového vozu aneb jak jsem začal stavět modely v této velikosti.

Chtěl jsem na začátek vyzkoušet něco jednoduchého, a tak padla volba na nějaký velký plošinový vůz, na který se dá v podstatě naložit cokoli. Podvozky a nárazníky jsem použil od pana Petra Zralého, barva je mix červené a hnědé od Agamy. Jako náklad jsem použil plastové trubky na vodu.

Tady je pár fotek jak šla stavba.

S pozdravem

Aleš

05.01.2019 11:11:16
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one