velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

4/2018 Admin

Modely Petra Zralého (PZ-Model) se stávají klasikou...

Na našich stránkách byla firma PZ-Model prezentována článkem ještě z Pumpajzových dob a kromě toho i mnoha modely zejména na fotografiích OKarla a KPTrain, za nimiž PZ-Model sice stojí, ale jejich původ často nebyl explicitně zdůrazněn.

S panem Zralým je možno se setkat pravidelně na pražské burze v Opletalově ulici. Po krátkém dialogu na poslední burze jsem se rozhodl tento nedostatek vyplnit a vytvořit tento apdejt s několika aktualizacemi.

PZ-Model vyvíjí stále nové aktivity, má spoustu práce na nových modelech, k mání jsou i remejky „evrgreenů“, jako je např. vůz na přepravu cementu Raj (pokud mohu soudit z pohledů na kolejiště kolegů, tenhle model je velmi populární - údajně současná série je již poslední). K dodání jsou i další populární opusy, jako např. E422.0, dvouosý vůz na přepravu automobilů DB, nebo zdařilý model plošinového vozu Px CD. Pro mnohé z nás PZ-Model je neopominutelným dodavatelem dílů pro vlastní stavbu, jako jsou třeba nárazníky, nebo podvozky.

Jedním z novějších modelů je i roztomilý model nákladního motorového vozu M140.1 „Raketa“ z dvacátých let.

PZ-Model má velké plány do budoucna, připravuje se i model velké páry 475.1 Šlechtičny. Pokud se povede, v nulce ten model bude opravdu impozantní, opravdová pecka.
Galerie fotek v plném formátu je ZDE


 

 

 

   
Kontakt:
PZ-MODEL - Petr Zralý
tel. 377451901 mobil 728301100
Původní Pumpajzův článek archivován zde
06.04.2018 20:08:53
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one