velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45
Zajímavý pohled „do střev“ tohoto modelu a některé komentáře nám poslal Milan Šimek.
12/2013

 

Jednou  z prvních vlaštovek věštících novou dobu v Merkuru se stal model lokomotivy 354.0. Postavena je na zde již v diskusi mnohokrát propíraném původním pojezdu Mikáda „C“ s vynecháním nákolku středního kola. Z nové řady parních lokomotiv (samozřejmě nemluvě o loňské novince BR01) je bez pochyby nejzdařilejší a přes značná zjednodušení, typická pro tohoto výrobce, její proporce nikoho neurazí.

Galerii fotek v plném formátu najdete zde

  
Mašinku jsem si koupil,jelikož byla za dost dobrou cenu a taky se mi líbila.
Sháněl jsem tendrovku od chemoplastu ,tu starou,ale stále se mi nedařilo a tento typ mašinky bez tendru jsem si dost přál,
takže volba padla na tuhle od Merkuru.
Váha této mašinky proti těm starým je dost velká. Váží 1600 gramů. Taky velmi decentně jezdí po kolejích Atlas od pana Magliče.
Nelíbil se mi ale zvuk a tak jsem začal kuchat a zjistil následující : Otvor na membránu reproduktoru byl pouze 2 cm a membrána 3,5 cm.
Tak jsem si namaloval rýsovací jehlou větší otvor a vybrousil jsem ho na na požadovaný rozměr. Reproduktor je umístněn v přední části kotle a pod ním je zvukový modul. Celý prostor kolem reproduktoru jsem ještě utěsnil plastem ( tvrzeným polystyrenem) abych vytvořil v podstatě reprobedýnku a výsledek se dostavil. Teď jsem
se zvukem velmi spokojen.Dále se mi zdála mašinka taková smutná,celá černá a tak jsem ji po konzultaci ze zkušenějšíma kolegama oživit červenou.
Natřel jsem kolo na otevírání dýmnice, přední madla a madla do kabiny strojvůdce.
Do kabiny byl umístněn mašinfíra.
Hrany kol moc zářily a tak jsem je načernil. Používám většinou barvy Humbrol nebo Tamyia.
To je prozatím asi vše co bych k tomuto tématu pro tuto chvíli mohl sdělit.

19.01.2014 18:45:41
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one