velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Kat.č. 431 - Zavřený nákladní vůz ČSD řady Z Kat.č. 432 - Zavřený nákladní vůz KKStB řady Gd Kat.č. 433 - Zavřený nákladní vůz DR řady G

Nejen drahé malosériové modely mohou poskytnou zajímavé podněty pro zkoumání změn v průběhu výroby.
Docela dobrou možnost "levných" obměn a úprav poskytují zavřené vozy s posuvnými dveřmi, které přímo lákají k změně modelu byť drobné.
 


Jak prokázala nedávná anketa z pochopitelných důvodů máme převážně blíže k levnějším modelům ETS a že sestavit si zajímavou limitovanou sadu zetek je docela zajímavé můžete posoudit i vy. Protože se pohybujeme v měřítku 1:45 je rozdílné číslování vozů žádoucí a zvyšuje i vnitřní hodnotu tinplejtové nulky.Jaksi "za větrem" jsou ty notoricky známé zavřené vozy ČSD, které prošly nenápadnou metamorfózou z původních značení na nová označení. K Zetkám ČSD asi netřeba komentáře, jen pozor nezaměnit starou verzi s verzí bočnice z Zetka s brzdařskou budkou Z 1-12471
 Zřejmě tedy v souvislosti s změnou podkladů pro litografický tisk bylo staré označení ČSD Z I 79661 změněno na nové označení Z 79385. Tak jako v případě jiných změněných vozů došlo k znatelnému posunu v barevné škále a z původní sytě hnědé je nová verze ve střední hnědi.Rozdíl je i v barevném provedení střechy a v řadě drobných detailů na potisku. Takový malý vtípek je i změna data vážení vozu.
Další z "okoukaných" vozů, který nám může poskytnout zajímavé podněty pro zkoumání změn v průběhu výroby je zelený krytý nákladní vůz KKStB


¨
 

Staré označení Gd 85455 na vůz značený na Gd 74431.Na třetím místě je zachycena zvláštní verze na přání zákazníka s vyobrazením Norimberského hradu.

Zajímavé je, že stará verze KKStB byla prezentována jako "zavazadlový přívěsný vůz" nová již má na posuvných dveřích označení "6 koní nebo 48 mužů", stará verze byla vybavena brzdovými čelistmi drobné rozdíly lze nalézt v dalších částech potisku.

Docela dobrou možnost "levných" obměn a úprav poskytují zavřené vozy s posuvnými dveřmi, které přímo lákají k změně modelu byť drobné.

 

staré označení 77 451 G na vůz značený 77 655 G03.05.2013 19:01:02
ets