velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

5/2017 Jirkate

Nová Tioka má zjevně záměr se pokusit za pomoci moderní technologie jejich novým podáním odchýlit zaběhaný image „tinplate“ od klasické hračkové produkce. Právě díky použité technologii se daří navzdory udržet cenové relace úměrné české kapse.

Galerie ZDE

5/2017 Admin
 

TIOKA - IKARIA GROUP s.r.o.
Končinská 1105
549 41 Červený Kostelec
info@tioka-ikaria.cz

Zpráva o Tioce proběhla diskusí na našich stránkách už před čtvrt rokem, ale přiznám se, že jsem s publikováním článku čekal na okamžik, kdy bude možno vidět první hotové modely. Trochu to trvalo, rozběh firmy není žádná legrace, ale teď už existují první hmatatelné výsledky jejich práce, jak je vidět z krátké reportáže z návštěvy, kterou poslal KPtrain.

12/2017 Apdejt 
Dle požadavků několika z Vás, přináší firma TIOKA – IKARIA fotky z výroby několik nových nákladních vozů. Mezi připravované jsou vozy EAS, ES, několik variant PAO a vůz Raj/Uacs na PAO podvozku.  A než budou vozy z kompletované a uvedené na trh podělím se s několika fotkami i Vám. Přikládám také i fotky z několika výrobních operací na různých strojích, které jsou pro výrobou vozů nezbytné. Všechny díly jsou z ocelového a nerezového plechu.

Věřím, že se fotky líbí a potěší Vaše bujaré „nulkové“ srdce.

Jaromír Kříž jun. – TIOKA - IKARIA

Admin: Obrázky z výroby jsou pěkné, protože obsahují spoustu detailů. Tady jsem musel vybrat jen ty, na nichž je i v malém formátu jakž-takž něco vidět, jinak obrázky v plném formátu ZDE

 

 

 
Apdejt 10/2017
Admin

Na stránkách Tioky (stojí za to pravidelně sledovat)
http://www.tioka-ikaria.cz
se objevily kromě níže uvedených plošinových vozů (v provedeni čtyř- a šestiosém, s brzdařskou plošinou i bez, s klanicemi, upevňovacími oky, s volnou plošinou, ČSD, ČD, DR a DB ) i další novinky v podobě výsypných vozů a nové barevné varianty mrazícího vozu dřevěné stavby. Zjevně se na obzoru ukazují i modely průmyslových staveb.
S nově příchozími modely přicházejí i - pro nás individuální stavitele - velmi zajímavé díly vozů. Za povšimnutí stojí, kromě nárazníků (v kulatém i plochém provedeni), i vtipně technologicky řešené dvou- a třínápravové podvozky a rozsocha s brzdami, zaručující nejen vynikající modelový vzhled, ale i - podle prvních ohlasů z provozu, kterých se mi dostalo  - perfektní jízdní vlastnosti.
Apdejt
10/2017 Jaromír Kříž / Tioka

Firma Tioka-Ikaria z Červeného Kostelce představila  u příležitosti lipského veletrhu své nové produkty. Jsou to čtyř a šestinápravové plošinové vozy. Zpracování vychází již tradičně z ocelového plechu a je doplněno o plošinu ze skutečného dřeva. Podvozky i dvojkolí jsou rovněž z vlastní produkce. Nabídka modelů je prozatím postavena řadě ČSD, ČD, DR a DB.

 

 

 


Apdejt:
7/2017 Jirkate

a zasílám několik snímků nového modelu chladícího vozu Lff, se kterým vyšla na trh minulý pátek firma Tioka Ikaria.

Byl jsem zrovna u toho, kdy se předával první vůz na Slovensko a tak jsem fotil i prohlížel. Jedná se ocelovou skříň s obložením smrkovou dýhou po obvodě a podlaze. Laserem je zdařile vygravírována  sestava peřejek. Upoutala mě i spousta detailů na voze. Vagon dobře vypadá i po otočení "vzhůru nohama" díky velmi realisticky propracovaným rozsochám, příčníkům i čelníkům.