velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Sergej Luboše Domalípa

 
6/2014
Jsem trochu na rozpacích, kam mám tenhle článek zařadit, mohl by být v rubrice o vlastních stavbách, protože pojednává o profesionálně zpracovaném modelu nejvyšší kvality s použitím malosériových technologií, tedy s opakovatelnou výrobou s relativně snadnou možností komerčních perspektiv. Na druhé straně je z modelu vidět, že hnacím motorem výroby byla radost z dobře provedeného modelu.
Po delší době opět představuji pro všechny fandy do nulky zajímavý nulkový model Sergeje, který ještě u nás nebyl v této velikosti ztvárněn.
Jedná se o kompletně kovový mosazný model z leptů o síle 0,5mm díky čemuž se jedná o velmi pevnou a tuhou konstrukci. To je také díky tomu, že všechny stěny skříně jsou sletované ze dvou na sobě ležících plechů. Vzhledem k tomu, že lokomotiva má tříosý podvozek, je kladen důraz na to, aby žádné kolo nebylo ve vzduchu v případě křivých kolejí a proto jsou podélníky podvozků tradičně pohyblivě začepovány do příčníku podvozku a mohou se proto nezávisle na sobě kývat. Příčník podvozku s čepem podvozku je umístěn mezi první a druhou nápravou směrem k čelu aby se omezil efekt vybíhajících čel v prudkých obloucích a proto je možné  jezdit bez problémů na šroubovku i v relativně ostrých obloucích.

 
Pohon je proveden opět osvědčeným stylem jako u předchozích modelů (řada 372, T478.1 nebo T478.3) - motor s převodovkou uložený volně na nápravě. V základním provedení bude mít model hnané čtyři nápravy (tzn. 4 motory) ale na přání bude možnost I šesti motorové verze.
 

 

 
Čtyřmotorová varianta zajištuije při hmotnosti cca 3kg dostatečnou tažnou sílu. Takže šestimotorová verze je čistě pro ty, kteří chtějí vidět proklouznout všech šest náprav při rozjezdu, nebo prostě jen pro ten pocitJ  Potom ale pozor na nutnost kvalitního zdroje, neboť model bude při rozjezdu brat klidně 4A
Čelní osvětlení je tvořeno LED diodami. Model je před nástřikem akrylátovým autolakem kompletně opískovaný, díky čemuž je barva na plechu dokonale ukotvena. Popisy jsou vytvořeny pomocí propisotu od firmy Simrock.
Vice informací zodpovím na ldomalip@centrum.cz
S pozdravem Luboš Domalíp, člen PragOclub.com
Pozn. Admina:

Galerie fotografií v plném formátu zde. Další podrobnosti na Nádraží Prosek Pragoclubu.
08.09.2014 19:41:27
ets
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one