velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

4/2019 L. Domalíp
Nové pojezdy od Domalíp Modely
 
Ukončení produkce původních samostatných pohonných jednotek s vnějším uložěním a jejich nahrazení novým typem kompletního systému pojezdů obsahujícího vlastní podvozek s pohonem, maskami podvozku a jejich uložením umožňujícím snadnou montáž celé sestavy do modelu.
Důvodem zásadní změny byla zejména komplikovanost výroby podvozků, nemožnost zaručení stabilní kvality,  ale také omezená schpnost umožnit dostatečnou pohyblivost náprav zejména u třínápravových podvozků, které občas trpěly "vypadáváním".
Změna koncepce  podvozků a použití sofistikovanějších součástí jako např. nahrazení kluzných ložisek kuličkovými  zaručuje daleko lepší jízdní vlastnosti ale také jejich vyšší spolehlivost. Nejedná se o individuální stavbu na každý model ale jde o jednotný systém který je jen upraven pro konkrétní typ lokomotivy.
Cena dvounápravového podvozku 3100,- bez masek  (masky 850,-/podvozek) cena třínapravového podvozku je 3500,- bez masek   (masky 1100,-/podvozek) cena masek díky použití cenové náročného DLP 3D tisku prodražuje celou sestavu, ale pokud vezmeme v úvahu cenu původních dílů na leptu která nyní odpadá nemluvě o pracnosti při jejich sestavení v porovnání s naprosto bezkonkureční detailností a tvarovou věrnosti dle skutečné předlohy a tím, že vše je hotové a připraveno ihned k použití - vychází cena oproti původní verzi velmi podobně.


 

  
Více fotografií a celý sortiment na www.domalip-modely.cz
 
S pozdravem Luboš Domalíp


 

Michal53 Jaro 2015
Modely Luboše Domalípa prosluly svou vysokou profesionalitou i - alespoň ve formě stavebnice - cenovou dostupností.
Leden 2015
Někdo z Vás před časem upozorňoval na nové stránky firmy Domalíp - leptané modely. Nejen, že stránky jsou moderně pojaté a vypadají zajímavě, ale i obsahem mnohé z nás určitě zaujmou.
Doporučuji k nahlédnutí!
http://www.domalip-modely.cz/