velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

CZ výrobci modelové Nulky


Michal53 Jaro 2015
Modely Luboše Domalípa prosluly svou vysokou profesionalitou i - alespoň ve formě stavebnice - cenovou dostupností.

4/2019 L. Domalíp
Nové pojezdy od Domalíp Modely
 

 Jiří Kmoníček

tel.603514630, Jihlavská 520, 588 32 Brtnice 520
JKM48@seznam.cz
 


4/2017
Trvalý nedostatek staveb do kolejiště v domácím stylu nutil naše nulkaře buď k smíření se s německými vzory (fuj, skoro to připomíná výrazivo doby národního obrození, ale tady je to opravdu o nečem jiném), nebo k vlastním stavbám.

5/2017 Jirkate

Nová Tioka má zjevně záměr se pokusit za pomoci moderní technologie jejich novým podáním odchýlit zaběhaný image „tinplate“ od klasické hračkové produkce. Právě díky použité technologii se daří navzdory udržet cenové relace úměrné české kapse.

Lepty Kuber
9/2016

Tak jsem konstatoval, že už je to dva roky od doby, kdy na náš trh nulky vstoupil nový fenomén v podobě leptů KuBer. O jejich kvalitě i ceně se tu vedla široká diskuse, závěrem bylo, že přes ne se máme relativně snadnou možnost dostat k jinak vcelku exotickým modelům.
Protože jsem neodolal, abych na Aukru za stokorunu nekoupil poškozený nulkový model bakelitové lokomotivy T48. Snad ho v padesátých letech minulého století vyráběla firma Piko. (Zeuke - upřesnění Milana z Ostravy)

Diskuse 12/2014
V zákulisí našeho webu proběhla po e-mailu diskuse na téma Lepty KuBer. Tady je stručné shrnutí obsahu.
6/2014
Další profi model Luboše Domalípa.
Málo platné, lept, je holt lept…
To z plechu nevysochám, kdybych se rozkrájel.
Článek je převzatý, ale stojí za to.

 
 
6/2014
Jsem trochu na rozpacích, kam mám tenhle článek zařadit, mohl by být v rubrice o vlastních stavbách, protože pojednává o profesionálně zpracovaném modelu nejvyšší kvality s použitím malosériových technologií, tedy s opakovatelnou výrobou s relativně snadnou možností komerčních perspektiv. Na druhé straně je z modelu vidět, že hnacím motorem výroby byla radost z dobře provedeného modelu.
Bez názvu.png
6/2014
Oživením našeho, v poslední době poněkud ospalého, trhu nulky budou zajisté i modely z leptaného mosazného plechu, vzniklé na základě rozsáhlého sortimentu firmy KuBer, Petr Kubíček, z Brna. 
1
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one