velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Vlastní stavby a přestavby


5/2018 Tendr
 

Pokračování článku o úpravách kotlových vozů publikovaného loni (ZDE).


2/2018 ODědek

Od ODědka přišel zajímavý námět ve stylu hádanky "co to je?" Jedná se o malosériový lept Kuber podbíječky ASP 07-16 (konkrétně v provedení třetí série).


ODědek 2/2018

Kafemlejnek 310.0 je velmi populární a věřím, že pro kolejiště drtivé většiny milovníků českých tratí je jeho model klasikou, která nesmí chybět.


11/2017 ODěděk
Dobrý den, posílám několik fotografií vznikající akumulačky.

9/2017 Robin K.
po vzoru JakubaD
Posílám pár slov o zrovna dokončené přestavbě rychlíkáče z Limy na ČSD Ba.

TENDR 9/2017
V nabídce nákladních vozů ETS se již dlouhou dobu neobjevily kotlové (cisternové) vozy v barvách našich podniků. Snažil jsem se tuto mezeru „vyplnit“ vlastními modifikacemi cisternových vozů.

TENDR 9/2017
V nabídce nákladních vozů ETS jsou již delší dobu výsypné vozy. Jedná se např. o dvounápravový výsypný vůz K.F.N.B. řady Kt (kat.č.536). Pořídil jsem si několik těchto modelů a upravil jsem je tak, aby zobrazovaly vývoj výsypných vozů epochy I. na našich kolejích.

7/2017 Tendr

Protože v sortimentu ETS se čtyřnápravový zavřený nákladní vůz nevyskytuje a výrobek Merkur mě moc nezaujal, přemýšlel jsem, jestli by nešel takový vůz udělat z vyráběných zavřených vozů ETS. 


5/2017 Tendr
Protože nemám zahradní kolejiště, nemohu pořádat zimní jízdy jako někteří kolegové, jak dokládají velmi pěkné obrázky na těchto stránkách. Přesto jsem toužil mít sněhový pluh ve svém vozovém parku.
 

ODědek 5/2017
Dobrý den, posílám řadu fotografií, jak vznikal Papoušek, zatím před lakem.

 
Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one