velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

Vlastní stavby a přestavby


TENDR 9/2017
V nabídce nákladních vozů ETS se již dlouhou dobu neobjevily kotlové (cisternové) vozy v barvách našich podniků. Snažil jsem se tuto mezeru „vyplnit“ vlastními modifikacemi cisternových vozů.

TENDR 9/2017
V nabídce nákladních vozů ETS jsou již delší dobu výsypné vozy. Jedná se např. o dvounápravový výsypný vůz K.F.N.B. řady Kt (kat.č.536). Pořídil jsem si několik těchto modelů a upravil jsem je tak, aby zobrazovaly vývoj výsypných vozů epochy I. na našich kolejích.

7/2017 Tendr

Protože v sortimentu ETS se čtyřnápravový zavřený nákladní vůz nevyskytuje a výrobek Merkur mě moc nezaujal, přemýšlel jsem, jestli by nešel takový vůz udělat z vyráběných zavřených vozů ETS. 


5/2017 Tendr
Protože nemám zahradní kolejiště, nemohu pořádat zimní jízdy jako někteří kolegové, jak dokládají velmi pěkné obrázky na těchto stránkách. Přesto jsem toužil mít sněhový pluh ve svém vozovém parku.
 

ODědek 5/2017
Dobrý den, posílám řadu fotografií, jak vznikal Papoušek, zatím před lakem.

 

  Tendr 4/2017

Pěkným doplňkem klasického  "čtyřokeňáku" od  ETS může být napřklad i model osobního vozu se služebním oddílem inspirovaný vozem CDI z meziválečné produkce Moravso Slezské Vozovky ve Studénce.


Tendr 1/2017

V publikaci „Svět železnice“ č.5 a 6 z roku 2003 mě zaujaly články a přiložené výkresy o stavbě a vybavení vozů pro sanitní vlaky Suverénního rytířského řádu maltézského. Tyto vlaky sehrály nemalou úlohu při dopravě raněných za první světové války. Napadlo mě, že si některé vozy udělám.


Kubík 1/2017

Už delší dobu signalizuji článek o posledním Kubíkovu opusu, Velkém Hektoru, zaparkovaný čekající na další upřesnění, případně obrázky konečné podoby modelu včetně tabulek s číslem řady a popisky.


TENDR 1/2017
V nabídce ETS pro letošní rok se objevil služební vůz švýcarských drah „Sputnik“ kat.č.551. Podobný služební vůz pro nákladní vlaky řady Dgb vyrobila vagónka v Kopřivnici v roce 1911 pro K.K.St.B.

Michal53 12/2016

Apdejt ke článku od Kubíka

Dovolím si ještě pár poznámek ke kocourovi, kterého jsme zrovna dostavěl a měl konečně možnost ho i vyzkoušet v provozu.

Trochu nejen o modelové železnici ETS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one