velikost "0", rozchod 32mm, M 1:45

ETS - Vyráběné modely


9/2017 Robin K.

Model to sice není, ale určitě je to užitečné... (Admin)
Posílám fotku nového trafa ETS po zabudování a přezkoušení. Na stránkách ho zatím nemají, průběžně posouvali jeho dokončení už od minulého jara.

Na fotce je pouze ovládací jednotka, příjemná decentní krabička. Ne úplně supermoderní, ale vlastně poměrně stylová. Jako základní zdroj je k ní přiložen externí napáječ 24 V/2,5A stejnosměrných, je součástí dodávky za celkovou cenu 3.450 korun, vše ve standardní kartónové krabici ETS, přiložený CZ návod. Externí zdroj se připojuje k ovládací jednotce konektorem, vývod ke kolejím je připojen přes vystupující svorkovnici, tady myslím šlo vymyslet lepší řešení. Místo dvou tlačítek je jen už jedno sdružené, pro deaktivaci zkratu a pro houkání lokomotivy. Přepínání směru je naznačené příslušnou LEDkou, v nulové poloze svítí obě, při zkratu (nebo přetížení) obě najednou blikají. Nastavení maximálního zatížení je 2A, takže zdroj je silnější než původní, ten měl myslím 1,2A. Trafo funguje naprosto srovnatelně s původním, jen necvaká relátko při přepínání směrů a ovládání je naprosto plynulé i přes menší ovládací knoflík, který se ale podle mne drží příjemněji, než původní velký.

 

Zdraví Robin.K


 


4/2017 Michal53
ETS vydalo inovovanou řadu klasických semaforů - ramenových návěstidel - vprovedení českém a německém. Nabíízejí jak jednoremenné,tak se děmirameny v obou provedeních.

 

    4/2017
 
Lokomotiva USATC (United States Army Transportation Corps) S100 byla malá tendrovka, navržená ve Spojených Státech na přelomu třicátých a čtyřicátých let.

Michal53 8/2016
Nejsem si jistý, zda zařazení tohoto modelu do rubriky Vyráběné modely je plně oprávněné, protože se nejedná o produkt dodávaný od značkou ETS, nicméně určitě stojí za mínku.

Michal53 7/2016
Ani u tohoto modelu si nejsem jistý, kam přesně ho zařadit, jedná se totiž vlastně o modifikci modelu kat. kódu 184, která nepochybně skončí na britském trhu a to ne pod značkou ETS.

 

Vydáním této novinky udělalo ETS radost spíš vitrínářům, protože do běžného provozu se moc nehodí. Ale je to pěkný kousek se zajímavou historií, a tak myslím, stojí za to se u něj zastavit.

Návrat ke kořenům ...
... mašinka je to hezká, prostě klasika ETS.
Glaskasten. Naše modeláře (včetně mne) tento stroj na první pohled asi moc nezaujme, protože jeho předloha se na našich tratích nevyskytovala.
Dan Steiner poslal už v březnu hezké fotky BR24, které bohužel zapadly v mém boji o udržení stránek a je škoda je nechat bez povšimnutí.

Lze vůbec porovnávat moderní "tinplejtový" model ETS s Hi-tech super-realistickým modelem LENZ v DCC?
Nejen drahé malosériové modely mohou poskytnou zajímavé podněty pro zkoumání změn v průběhu výroby.
Klasika ETS za rozumnou cenu
Tak hoši dnes jsem ji viděl, naživo výstavní prototyp ve verzi DB a pokud mohu shrnout je KRÁSNÁ
Volání po dostupnosti v poměru cena/výkon, ETS poměrně dobře v katalogovém roce 2009 pořešila nasazením tří nových lokomotiv
G5 aby jsme to s ETS produkcí neměli tak jednoduché musíme se po některých modelech pídit po cizáckých serverech...
"Garatka nebo spíše Garetka" asi není favoritem nabídky ETS pro náš trh
V sortimentu cisterniček ETS nalezneme několik vozů, převážejících látky pro mnohé neznámou firmu Vacuum Oil Company.
Obecné oblibě "pivních" vagónů nepřináší nic objevného a sestava vychází z vagónů sériové produkce
Tak tento vůz řady Lp původně uhelné dráhy zásobující Prahu uhlím z Kladna B.E.B. asi všichni ve sbírce máme, tomu přispěla i akční cena na tento vůz v ETS.
Krytý nákladní vůz řady Z továrny na specielní cukrovinky